Gyógyszerkeresés egyszerűen
AklofEP 100 mg filmtabletta
Betegtájékoztató
Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára
AklofEP 100 mg filmtabletta
aceklofenák
Mielõtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
- Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplõ információkra a késõbbiekben is szüksége lehet.
- További kérdéseivel forduljon kezelõorvosához, gyógyszerészéhez vagy a gondozását végzõ egészségügyi szakemberhez.
- Ezt a gyógyszert az orvos kizárólag Önnek írta fel. Ne adja át a készítményt másnak, mert számára ártalmas lehet még abban az esetben is, ha a betegsége tünetei az Önéhez hasonlóak.
- Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa errõl kezelõorvosát, gyógyszerészét vagy a gondozását végzõ egészségügyi szakembert. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.
A betegtájékoztató tartalma:
1. Milyen típusú gyógyszer az AklofEP 100 mg filmtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2. Tudnivalók az AklofEP 100 mg filmtabletta szedése elõtt
3. Hogyan kell szedni az AklofEP 100 mg filmtablettát?
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell az AklofEP 100 mg filmtablettát tárolni?
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk
1. Milyen típusú gyógyszer az AklofEP 100 mg filmtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?
Az AklofEP 100 mg filmtabletta egy szájon át alkalmazott gyógyszer.
Hatóanyaga, az aceklofenák, a nem-szteroid gyulladásgátló (NSAID) és reuma-ellenes gyógyszerek csoportjába tartozik.
Orvosa az Ön számára, a gyulladásos és fájdalmas folyamatok kezelésére írja fel az AklofEP-et, mint például a derékfájás (lumbágó), fogfájás, menstruációs fájdalmak és ízületi fájdalmak.
Az AklofEP 100 mg filmtabletta alkalmazása indokolt tartós fájdalommal és gyulladással járó krónikus ízületi folyamatok kezelésére: degeneratív ízületi gyulladás (oszteoartritisz), reumás eredetû ízületi gyulladás (reumatoid artritisz) és a csigolyaközti ízületek és kötõszövet idült gyulladásos betegsége (spondilartritisz ankilopoetika), illetve egyéb fájdalmas mozgásszervi betegségek, pl. a vállízület körüli kötõszövet gyulladása (periartritisz humeroszkapulárisz) és más ízületen kívüli reumatikus elváltozások esetén.
2. Tudnivalók az AklofEP 100 mg filmtabletta szedése elõtt
Ne alkalmazza az AklofEP 100 mg filmtablettát
- ha allergiás (túlérzékeny) a hatóanyagra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevõjére.
- ha acetilszalicilsav vagy egyéb nem-szteroid gyulladáscsökkentõ alkalmazásakor asztma, heveny orrnyálkahártya-gyulladás, bõrkiütés, vagy más allergiás reakció jelentkezett.
- a van, vagy tudomása szerint volt gyomor- vagy nyombélfekélye, illetve gyomor-bélrendszeri vérzése, vagy átfúródása.
- ha aktív vérzése van, vagy bármilyen véralvadási betegségben szenved (pl. hemofília), illetve a vérzékenység fokozott kockázata áll fenn
- ha súlyos májbetegségben szenved.
- ha súlyos veseelégtelensége van.
- ha diagnosztizált szívbetegségben és/vagy agyérbetegségben szenved, pl. ha szívrohama, szélütése, átmeneti agyi keringési zavara (TIA) volt, vagy ha a szívhez vagy az agyhoz vezetõ erekben elzáródása volt, vagy ha mûtétet végeztek Önnél az elzáródások megszüntetésére vagy áthidalására (ún. bypass-mûtét).
- ha keringési problémái vannak vagy voltak (ún. perifériás verõérbetegség).
- ha a terhesség utolsó harmadában van.
Figyelmeztetések és óvintézkedések
Az AklofEP 100 mg filmtabletta szedése elõtt beszéljen kezelõorvosával, gyógyszerészével:
- ha kórelõzményében gyulladásos gyomor-bélrendszeri betegség (kólitisz ulceróza, Crohn-betegség) szerepel, mert ezek a betegségek rosszabbodhatnak.
- ha enyhe vagy mérsékelt fokú máj- vagy vesekárosodása van, vagy ha bármilyen egyéb okból szervezete hajlamos a folyadék visszatartásra. Egészségi állapotát (vérképét, máj- és vesemûködését) elõvigyázatosságból rendszeresen ellenõrizni kell.
- ha ritka bõr- és lágyrész rendellenessége, úgynevezett szisztémás lupusz eritematózusza (SLE-je) van.
- ha korábban volt, vagy jelenleg is van asztmája.
- ha egy ritka anyagcsere-betegsége, úgynevezett porfíriája van.
- ha vérképzõszervi zavara van, vagy vérképében eltérések vannak.
- ha terhességet tervez, vagy ha terméketlenség miatt végeznek vizsgálatot Önnél, mivel az aceklofenák csökkentheti a nõi termékenységet
- ha Ön idõskorú, mivel nagyobb az esélye annak, hogy mellékhatások alakulnak ki, leginkább gyomor-bélrendszeri vérzés, vagy átfúródás, mely halálos is lehet.
- Mielõtt elkezdené az AklofEP szedését, feltétlenül közölje kezelõorvosával, ha
- dohányzik
- cukorbeteg
- szorító mellkasi fájdalma (angina), trombózisa, magas vérnyomása van, vagy magas a koleszterin- vagy triglicerid-szintje
A mellékhatások elõfordulása minimálisra csökkenthetõ, ha a tünetek kezelésére a legkisebb hatásos dózist a lehetõ legrövidebb ideig alkalmazzák.
Biztonságos alkalmazás a gyomor-bélrendszer szempontjából
Az AklofEP 100 mg filmtabletta és más nem-szteroid gyulladásgátlók (NSAID)-ok kombinációját beleértve a szelektív COX-2 gátlókat (ciklooxigenáz-2 gátlókat) is kerülni kell.
Gyomor-bélrendszeri vérzés, fekély és perforáció
Minden nem-szteroid gyulladásgátló alkalmazása kapcsán beszámoltak gyomor-bélrendszeri vérzésrõl, fekélyekrõl vagy átfúródásról (perforációról), melyek halálos kimenetelûek is lehetnek, és a kezelés során bármikor kialakulhatnak, ráutaló, figyelmeztetõ jelekkel, és a kórelõzményben szereplõ súlyos gyomor-bélrendszeri eseményekkel, vagy azok nélkül. A következmények idõs betegekben általában súlyosabbak.
Gyomor-bélrendszeri vérzés (véres hányás vagy véres/fekete széklet) vagy fekély esetén azonnal hagyja abba az AklofEP szedését és forduljon orvoshoz.
Amennyiben hasi tüneteket észlel, különösen ha Ön idõskorú beteg, azonnal forduljon orvosához.
Ezen betegeknél, valamint kis adagú acetilszalicilsavat tartalmazó, illetve a gyomor-bélrendszeri kockázatot valószínûleg fokozó egyéb készítmények egyidejû alkalmazása esetén szükség lehet védõ hatású gyógyszerek (pl. ún. protonpumpa-gátlók vagy mizoprosztol) egyidejû adására is.
A szív-érrendszerre gyakorolt hatás
Az AklofEPhoz hasonló készítmények alkalmazása során fokozódhat a szívroham (miokardiális infarktus) vagy agyi érkatasztrófa (sztrók) kialakulásának kockázata. A mellékhatások elõfordulása minimálisra korlátozható, ha a legkisebb hatásos adagot a szükséges legrövidebb ideig alkalmazzák. Ne lépje túl a javasolt adagot és kezelési idõtartamot!
Bõrreakciók
Igen ritkán súlyos bõrreakciókról számoltak be az AklofEP hasonló készítmények alkalmazásával kapcsolatban (lásd 4. pont). Más nem-szteroid gyulladásgátlókhoz hasonlóan súlyos allergiás reakciók felléphetnek még abban az esetben is, ha korábban nem alkalmazta a készítményt.
Igen ritkán súlyos bõrreakciókról, beleértve az esetleg végzetes kimenetelû exfoliativ dermatitisz, Stevens‑Johnson szindróma és toxikus epidermális nekrolízis kialakulásáról számoltak be az aceklofenákhoz hasonló gyulladásgátlók alkalmazásával kapcsolatban. Ezeknek az állapotoknak a fõ tünetei: bõrkiütés, viszketés, csalánkiütés, felhólyagosodott bõr és láz. Úgy tûnik, hogy a betegek a kezelés korai szakaszában vannak kitéve ezen reakciók legnagyobb kockázatának, mivel az esetek többségében a reakció a kezelés elsõ hónapjában jelentkezik.
Bõrkiütés vagy túlérzékenységi reakció bármely egyéb jelének jelentkezése esetén az AklofEP-kezelést meg kell szakítani.
Az AklofEP nem szedhetõ bárányhimlõ (varicella fertõzés) esetén!
Gyermekek
Az AklofEP alkalmazása gyermekek számára nem ajánlott a biztonságosságra és hatékonyságra vonatkozó adatok hiányában.
Tartós kezelés
Amennyiben tartósan szedi az AklofEP-et, orvosának rendszeresen laboratóriumi ellenõrzõ vizsgálatokat (például a vesemûködés, a májmûködés és a vérkép ellenõrzése) kell végeztetnie.
Kérje ki orvosa tanácsát akkor is, ha az elõbbiekben felsorolt körülmények valaha felléptek.
Egyéb gyógyszerek és az AklofEP 100 mg filmtabletta
Feltétlenül tájékoztassa kezelõorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereirõl, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.
Bizonyos gyógyszerek kölcsönhatásba léphetnek az AklofEP 100 mg filmtablettával. Ilyen esetekben szükség lehet az adagolás módosítására vagy egyes alkalmazott gyógyszerekkel történõ kezelés felfüggesztésére
Ez különösen fontos lehet, ha az alábbi gyógyszerek bármelyikét szedi:
- lítium (mentális problémák kezelésére szolgáló gyógyszer),
- digoxin (szívelégtelenség vagy szívritmuszavar kezelésére szolgáló gyógyszer),
- diuretikumok (vízhajtó tabletták),
- a magas vérnyomás kezelésére szolgáló bizonyos gyógyszerek (ACE-gátlók, angiotenzin-II antagonisták),
- véralvadásgátlók (vérhígító), és vérlemezke elleni szerek (pl. warfarin, acetilszalicilsav, tiklopidin),
- a depresszió kezelésére alkalmazott gyógyszerek, például szelektív szerotoninvisszavétel-gátlók (SSRI-k),
- vércukorszint-csökkentõk (cukorbetegség kezelésére használt gyógyszerek),
- metotrexát (egyes gyulladásos betegségekre és rák kezelésére szolgáló gyógyszer),
- takrolimusz és ciklosporin (szervátültetést követõen az immunrendszer elnyomására használatos szerek a szervkilökõdés megelõzésére),
- kortikoszteroid gyulladásgátlók, például betametazon és prednizolon,
- egyéb fájdalomcsillapítók (úgynevezett nem-szteroid gyulladásgátlók),
- zidovudin (HIV-gyógyszer).
Feltétlenül tájékoztassa kezelõorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereirõl, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.
Az AklofEP 100 mg filmtabletta egyidejû bevétele bizonyos étellel és itallal
Gyomor-bélrendszeri problémákkal küszködõ betegeknek tanácsos a gyógyszert étkezés közben bevenni. Ha a készítmény bevétele étkezés közben történik, a felszívódás sebessége csökkenhet, de annak mértékét nem befolyásolja.
Terhesség, szoptatás és termékenység
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetõsége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása elõtt beszéljen kezelõorvosával vagy gyógyszerészével.
Terhesség:
A terhesség elsõ és második harmadában az AklofEP nem javasolt, kizárólag akkor alkalmazható, ha az feltétlenül szükséges. Amennyiben az AklofEP használatára mégis a terhesség elsõ vagy második harmadában kerül sor, a lehetõ legkisebb adagot kell használni, a lehetõ legrövidebb ideig.
A terhesség utolsó 3 hónapja alatt a készítmény nem alkalmazható, mivel mind az anya mind gyermeke esetében megnõhet a komplikációk kialakulásának veszélye!
Szoptatás:
Nem ismeretes, hogy az AklofEP kiválasztódna az anyatejbe. Kérje ki orvos tanácsát a gyógyszerszedés vagy a szoptatás felfüggesztésérõl.
Nõi termékenység
Az aceklofenák használata ronthatja a fogamzóképességet, így alkalmazása nem ajánlott terhességet tervezõ nõknél. Csökkent fogamzóképesség esetén, illetve az esetleges meddõség kivizsgálása során megfontolandó az aceklofenák-kezelés felfüggesztése.
A készítmény hatásai a gépjármûvezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
Az AklofEP 100 mg filmtabletta olyan mellékhatásokat okozhat, amelyek befolyásolhatják a gépjármûvezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességeket. Például ilyen mellékhatások lehetnek a látászavarok, az álmosság és a szédülés. Ha ezek közül bármelyik jelentkezik Önnél tanácsos tartózkodni a gépjármûvezetéstõl és gépek kezelésétõl.
3. Hogyan kell szedni az AklofEP 100 mg filmtablettát?
A gyógyszert mindig a kezelõorvosa által elmondottaknak megfelelõen szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetõen, kérdezze meg kezelõorvosát vagy gyógyszerészét.
Az AklofEP 100 mg filmtablettákat étkezés elõtt vagy közben, legalább ½ pohár vízzel kell bevenni.
Az adag módosításáról vagy a kezelés leállításáról kizárólag a kezelõorvos dönthet.
A javasolt maximális napi adag 200 mg, vagyis egy filmtabletta reggel és egy másik este (12 óránként egy filmtabletta).
A filmtablettákat elegendõ mennyiségû folyadékkal, egészben kell lenyelni.
Ha úgy véli, hogy az AklofEP 100 mg filmtabletta hatása meglehetõsen erõs vagy gyenge, akkor tájékoztassa orvosát vagy gyógyszerészét.
Gyermekek
Az AklofEP alkalmazása gyermekek számára nem ajánlott a biztonságosságra és hatékonyságra vonatkozó adatok hiányában.
Idõskorúak
Általában nem szükséges csökkenteni a dózist, azonban figyelembe kell venni a 2. Figyelmeztetések és óvintézkedések pontban leírtakat.
Vesekárosodás vagy szívmûködési rendellenesség
Általában nem szükséges csökkenteni a dózist, azonban figyelembe kell venni a 2. Figyelmeztetések és óvintézkedések pontban leírtakat.
Májkárosodás
A májmûködés enyhe-közepes mértékû zavara esetén csökkenteni kell az adagot, a javasolt kezdõadag 1 tabletta (100 mg) naponta.
Ha úgy véli, hogy az AklofEP hatása meglehetõsen erõs vagy gyenge, akkor tájékoztassa orvosát vagy gyógyszerészét.
Tartós kezelés
Amennyiben tartósan szedi az AklofEP 100 mg filmtablettát, orvosának három havonta laboratóriumi vizsgálatokat kell végeztetnie. Ilyenkor például ellenõrzik a vesemûködést, májmûködést és a vérképet.
Ha az elõírtnál több AklofEP 100 mg filmtablettát vett be
A túladagolás lehetséges tünetei az émelygés, hányás, gyomorfájdalom, szédülés, bágyadtság és fejfájás. Az orvosi szén gátolhatja az aceklofenák felszívódását.
Azonnal forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez, vagy keresse fel a legközelebbi kórház sürgõsségi osztályát. Vigye magával ezt a betegtájékoztatót!
Ha elfelejtette bevenni az AklofEP 100 mg filmtablettát
Ha elfelejtett bevenni egy adagot, pótolja, amint eszébe jut, hacsak nincs túl közel a következõ adag ideje. Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására!
Ha idõ elõtt abbahagyja az AklofEP 100 mg filmtabletta szedését
A gyógyszer szedésének abbahagyása a kezelés befejezése elõtt a fájdalom vagy a gyulladás súlyosbodását okozhatja. A kezelést leállítani csak akkor szabad, ha azt elõzõleg orvosával megbeszélte.
Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelõorvosát vagy gyógyszerészét.
4. Lehetséges mellékhatások
Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
Ezek döntõ része enyhe formában jelentkezik és megszûnik a gyógyszer szedésének abbahagyásakor.
A mellékhatások felsorolása az alábbi gyakorisági beosztást követi:
Nagyon gyakori: 10 ember közül több mint 1-nél jelentkezhet
Gyakori: 10 ember közül legfeljebb 1-nél jelentkezhet
Nem gyakori: 100 ember közül legfeljebb 1-nél jelentkezhet
Ritka: 1 000 ember közül legfeljebb 1-nél jelentkezhet
Nagyon ritka: 10 000 ember közül legfeljebb 1-nél jelentkezhet
Nem ismert: a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg a gyakoriság.
Gyakori mellékhatások: szédülés, emésztési zavar, hasi fájdalom, hányinger, hasmenés és a májfunkciós laborvizsgálatok eltérései.
Nem gyakori mellékhatások: bélgázképzõdés (szélgörcsök), gyomorhurut (gyomornyálkahártya-gyulladás), székrekedés, hányás, szájfekély, bõrviszketés és kiütés, bõrgyulladás, csalánkiütés, a vesefunkciós vizsgálatok eltérései.
Ritka mellékhatások: gyomor-bélrendszeri fekély és vérzés, meléna (fekete szurokszéklet, amely gyomor-bélrendszeri vérzéssel hozható összefüggésbe), véres hasmenés, magas vérnyomás, magas vérnyomás súlyosbodása, szívelégtelenség, nehézlégzés (légzési nehézség vagy légszomj, amely tipikusan bizonyos szív- vagy tüdõbetegséggel hozható összefüggésbe), vérszegénység (a vörösvértestek számának vagy a hemoglobin-tartalom kóros csökkenése a vérben), az arc, a nyelv vagy a torok vizenyõs duzzanata, allergiás reakciók (túlérzékenység, beleértve a súlyos allergiás reakciókat, az úgynevezett anafilaxiás sokkot), látászavar.
Nagyon ritka mellékhatások: a csontvelõ csökkent mûködése, a fehérvérsejtek és a vérlemezkék számának kóros csökkenése a vérben, a vörösvérsejtek szétesése miatt bekövetkezõ vérszegénység, a vér káliumszintjének megemelkedése és a májenzimszintek emelkedése, depresszió, alvászavarok (álmatlanság), szokatlan álmok, fonák érzés (bizsergés), remegés (akaratlan, ritmikus mozgások), aluszékonyság, fejfájás, az ízérzékelés romlása vagy zavara, szájnyálkahártya-gyulladás, hasnyálmirigy-gyulladás, májkárosodás, beleértve a májgyulladást is, véres hányás, forgó jellegû szédülés (forgó érzés), fülzúgás (fülcsengés vagy egyéb hangok hallása külsõ ok nélkül), purpura (számos apró vérzés a bõrön), ekcéma, súlyos bõrreakciók: bõrpírral és hólyagképzõdéssel járó bõrkiütések (pl. Stevens-Johnson szindróma és toxikus epidermális nekrolízis), ödéma (láb, kar és arc vizenyõs duzzanata), lábikragörcs, a vesefunkció zavara, veseelégtelenség, szívdobogásérzés (rendszertelen és/vagy heves szívverés), érgyulladás, gyengeség, kipirulás, hõhullámok, légzési nehézség (hörgõgörcs), súlynövekedés, gyomorfekély, bélperforáció (a bél átfúródása), gyulladásos gyomor-bélrendszeri betegségek (kólitisz ulceróza, Crohn-betegség) súlyosbodása
Az AklofEP-hez hasonló készítmények alkalmazása során kis mértékben fokozódhat a szívinfarktus (miokardiális infarktus) vagy gutaütés (sztrók) kialakulásának kockázata. Elõfordulhat akut veseelégtelenségként megnyilvánuló szervi vesebetegség.
Nagyon ritkán hólyagos bõrreakciók (beleértve a Stevens-Johnson szindrómát és a toxikus epidermális nekrolízist, lásd 2. pont) és vesegyulladás elõfordulásáról számoltak be nem-szteroid gyulladásgátló gyógyszerek alkalmazása során.
Kivételes esetekben szövõdmények léptek fel bárányhimlõ (varicella fertõzés) esetén.
Azonnal hagyja abba az AklofEP szedését és forduljon orvosához, ha az alábbi tünetek bármelyike jelentkezik Önnél:
- az arc, a nyelv vagy a torok duzzanata,
- nyelési nehézség,
- csalánkiütés és légzési nehézség.
Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelõorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik.
A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetõségen keresztül.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
5. Hogyan kell az AklofEP 100 mg filmtablettát tárolni?
A gyógyszer gyermekektõl elzárva tartandó!
Legfeljebb 25 C°-on, az eredeti csomagolásban tárolandó.
A dobozon feltüntetett lejárati idõ (Felh.) után ne szedje ezt a gyógyszert. A lejárati idõ az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.
Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elõsegítik a környezet védelmét.
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk
Mit tartalmaz az AklofEP 100 mg filmtabletta?
- A készítmény hatóanyaga: 100 mg aceklofenák filmtablettánként.
- Egyéb összetevõk:
Tabletta mag: mikrokristályos cellulóz, povidon, kroszkarmellóz-nátrium, poliszorbát 80, vízmentes kolloid szilícium-dioxid, glicerin-disztearát.
Filmbevonat: Opadry Y-5-7068 (hipromellóz, hidroxipropil-cellulóz, titán-dioxid (E171), makrogol 400)
Milyen az AklofEP 100 mg filmtabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás?
Küllem:
Fehér színû, kerek, mindkét oldalán domború felületû, egyik oldalán bemetszéssel ellátott filmbevonatú tabletta. Törési felülete fehér színû.
A bemetszés csak a széttörés elõsegítésére és a lenyelés megkönnyítésére szolgál, nem arra, hogy a készítményt egyenlõ adagokra ossza.
Csomagolás
Filmtabletták Alu/Alu buborékcsomagolásban és dobozban.
30 db vagy 60 db filmtabletta buborékcsomagolásonként.
A forgalomba hozatali engedély jogosultja:
ExtractumPharma zrt.
1044 Budapest, Megyeri út 64.
Tel.: 06-1-233-0661
Fax: 06-1- 233-1426
E-mail: budapest@expharma.hu
Logo
Gyártó:
ExtractumPharma zrt.
Központ: 1044 Budapest, Megyeri út 64, Magyarország
Gyártóhely: 6413 Kunfehértó, IV. körzet 6., Magyarország
OGYI-T-21742/01 30x
OGYI-T-21742/02 60x
A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2016. január