Gyógyszerkeresés egyszerűen

    Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízű por belsőleges oldathoz

    Betegtájékoztató

    Betegtájékoztató: Információk a felhasználó számára

    Coldrex MaxGrip mentol éserdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathoz

     

    paracetamol, fenilefrin-hidroklorid, aszkorbinsav(C-vitamin)

     

    Mielõtt elkezdi alkalmazniezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert azÖn számára fontos információkat tartalmaz.

    Ezt a gyógyszert mindigpontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelõorvosa vagygyógyszerésze által elmondottaknak megfelelõen alkalmazza.

    -               Tartsa meg a betegtájékoztatót,mert a benne szereplõ információkra a késõbbiekben is szüksége lehet.

    -               További információkért vagytanácsért forduljon gyógyszerészéhez.

    -               Ha Önnél bármilyen mellékhatásjelentkezik, tájékoztassa kezelõorvosát vagy gyógyszerészét. Ez abetegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra isvonatkozik. Lásd 4. pont.

    -               Feltétlenül tájékoztassakezelõorvosát, ha tünetei egy héten belülsem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

     

    Abetegtájékoztató tartalma:

    1.             Milyen típusú gyógyszer a ColdrexMaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathoz és milyenbetegségek esetén alkalmazható?

    2.             Tudnivalók a Coldrex MaxGripmentol és erdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathoz alkalmazása elõtt

    3.             Hogyan kell alkalmazni a ColdrexMaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathoz készítményt?

    4.             Lehetséges mellékhatások

    5.             Hogyan kell a Coldrex MaxGripmentol és erdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathoz készítményt tárolni?

    6.             A csomagolás tartalma és egyébinformációk

    1.       Milyen típusú gyógyszer a Coldrex MaxGripmentol és erdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathoz és milyen betegségekesetén alkalmazható?

    A Coldrex MaxGrip mentol éserdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathoz felnõttek és 12 éves vagy annálidõsebb gyermekek és serdülõk számára a megfázás és az influenza tüneteinek,mint például láz, fejfájás, torokfájás, végtagfájdalom, orrdugulás, valamint azorrmelléküreg‑gyulladás (szinuszitisz) és a vele járó fájdalom rövid távúenyhítésére javallott.

    A Coldrex MaxGrip mentol éserdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathoz paracetamolt, fenilefrin‑hidrokloridotés aszkorbinsavat (C-vitamint) tartalmaz:

    ·               a paracetamol fájdalom- éslázcsillapító hatással rendelkezik,

    ·               a fenilefrin-hidrokloridegy szimpatomimetikum, mely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot ésorrmelléküregeket, így könnyíti a légzést,

    ·               a C-vitamin (aszkorbinsav)a megfázás és influenza során fellépõ természetes C‑vitamin‑veszteségpótlásában segít, ezáltal hozzájárul a szervezet fokozott C‑vitaminigényének fedezéséhez.

    A különbözõ panaszokenyhítésére Önnek nem kell több, különféle gyógyszert bevennie, azokat aColdrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathoz egyszerreenyhíti:

    ·               csökkenti a lázat,

    ·               csillapítja a fejfájást és azizomfájdalmakat,

    ·               megszünteti az orrdugulást, éssegít az orrmelléküregek szabaddá tételében,

    ·               enyhíti a torokfájást.

    2.       Tudnivalók a Coldrex MaxGrip mentol és erdeigyümölcs ízû por belsõleges oldathoz alkalmazása elõtt

    A Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízû porbelsõleges oldathoz paracetamolt és az orrdugulás csökkentésére szolgálóhatóanyagot tartalmaz.

     

     
    Ezért ne alkalmazza egyébparacetamol-tartalmú, köhögés vagy megfázás, influenza és orrdugulás kezeléséreszolgáló más készítményekkel együtt!

     

    Ne alkalmazza a ColdrexMaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathoz készítményt

    ·               ha allergiás aparacetamolra, a fenilefrin-hidrokloridra, az aszkorbinsavra vagy a gyógyszer(6. pontban felsorolt) egyéb összetevõjére.

    ·               ha triciklikusantidepresszánsokat, béta‑blokkolókat vagy más vérnyomáscsökkentõszereket szed.

    ·               ha depressziója kezelésérejelenleg is úgynevezett monoamin-oxidáz‑gátló (MAO‑gátló)gyógyszereket szed, vagy ezek szedését az elmúlt két héten belül hagyta abba.

    ·               szimpatomimetikumok(dekongesztánsok, étvágycsökkentõk, amfetaminszerû pszichostimulánsok) szedéseesetén.

    ·               ha pajzsmirigy‑túlmûködésevan.

    ·               ha szívbetegségben szenved.

    ·               ha szív-ér rendszeri betegségevan.

    ·               ha magas a vérnyomása.

    ·               ha cukorbeteg.

    Figyelmeztetések ésóvintézkedések

     

    Paracetamolt tartalmaz.

    Túl sok paracetamolalkalmazása súlyosan károsíthatja a májat.

     

    A Coldrex MaxGrip mentol éserdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathoz gyógyszer alkalmazása elõttbeszéljen kezelõorvosával, ha:

    ·               máj- vagy vesebetegsége van. Májbetegségben nagyobb a túladagolás veszélye.

    ·               sovány vagy alultáplált.

    ·               rendszeresen fogyaszt alkoholt.

    Elõfordulhat, hogy egyáltalánnem szedheti ezt a készítményt, vagy csökkentenie kell az alkalmazottparacetamol mennyiségét.

    A Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízû porbelsõleges oldathoz gyógyszer alkalmazása elõtt beszéljen kezelõorvosával, ha:

    ·               Ön súlyos fertõzésbenszenved, mivel ez növelheti a metabolikus acidózis kockázatát. A metabolikusacidózis tünetei közé tartoznak: mély, gyors, nehézkes légzés; émelygés(hányinger), rosszullét (hányás); csökkent étvágy. Azonnal beszéljenkezelõorvosával, ha a fenti tünetek bármilyen kombinációban jelentkeznek Önnél!

    ·               glaukómája (a szem belnyomásának kóros fokozódása) van.

    ·               feokromocitómája (mellékvese‑daganat) van.

    ·               prosztata problémája vagy vizeletürítési nehézsége van.

    ·               érbetegsége van (például Raynaud‑kór: a kéz- és lábujjakonhideg- vagy stresszhatásra jelentkezõ reakció).

    Fontos, hogy a ColdrexMaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathoz készítményt NEszedje más paracetamol-tartalmú készítményekkel egyidejûleg, mivel a paracetamol javasolt adag feletti alkalmazásaakár életet veszélyeztetõ vagy halálos kimenetelû májkárosodáshoz vezethet. Mindigellenõrizze a hatóanyagot az egyidejûleg szedett gyógyszer dobozán vagy betegtájékoztatójában!

    Forduljon kezelõorvosáhozvagy gyógyszerészéhez ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert.

     

    Gyermekek és serdülõk

    12-16 év közötti és/vagy65 kg alatti gyermekeknek és serdülõknek csak orvos utasítására adható aColdrex MaxGrip Mentol és erdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathozkészítmény.

    12 év alattigyermekeknek ez a gyógyszer nem javasolt.

    A gyógyszer gyermekektõlelzárva tartandó.

    A tünetek tartós fennállásaesetén orvoshoz kell fordulni.

    Egyéb gyógyszerek és aColdrex MaxGrip Mentol és erdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathoz

    Feltétlenül tájékoztassakezelõorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamintszedni tervezett egyéb gyógyszereirõl.

    A készítmény alkalmazásaelõtt beszéljen kezelõorvosával, ha az alábbi gyógyszereket szedi:

    ·               metoklopramidot vagy domperidont(ezek a szerek hányinger/hányás ellen használatosak) szed.

    ·               magas koleszterinszintkezelésére szolgáló kolesztiramint szed.

    ·               warfarin vagy más véralvadásgátlógyógyszerek.

    ·               depresszió kezelésére szolgáló gyógyszerek, például triciklikusantidepresszánsok (pl. amitriptilin) vagy monoamin-oxidáz‑gátlók (pl.moklobemid, szelegilin).

    ·               magas vérnyomás kezelésére szolgáló ún. béta‑blokkológyógyszerek.

    ·               szívbetegség kezelésére való digoxin, vagy hasonló készítmények.

    ·               étvágycsökkentõ vagy -fokozó gyógyszerek.

    Terhesség és szoptatás

    Ha Ön terhes vagy szoptat,illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetõsége vagy gyermeket szeretne, agyógyszer alkalmazása elõtt beszéljen kezelõorvosával vagy gyógyszerészével.

    Ez a készítmény orvosifelügyelet nélkül terhesség és szoptatás alatt nem alkalmazható.

    A készítmény hatásai agépjármûvezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

    Ez a gyógyszer szédüléstokozhat. Amennyiben ilyen tünetet észlel, ne vezessen gépjármûvet, illetve nekezeljen gépeket.

    A Coldrex MaxGrip mentolés erdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathoz szacharózt, aszpartámot,színezõanyagokat (Sunset Yellow) és nátriumot is tartalmaz

    ·               Adagonként 5 g szacharózttartalmaz. Fogkárosodást okozhat. Amennyibenkezelõorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokra érzékeny,keresse fel kezelõorvosát, mielõtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert.

    ·               Fenilalanin‑forrást tartalmaz. A készítmény lebomlásakor fenilalaninképzõdik, ezért alkalmazása fenilketonúriában szenvedõ betegek esetén ártalmaslehet.

    ·               Segédanyagként Sunset Yellow-t(E 110) és karmazsint (E 122) tartalmaz, melyek allergiásreakciókat okozhatnak.

    ·               A készítmény 117 mgnátriumot tartalmaz tasakonként, amit kontrollált nátriumdiéta eseténfigyelembe kell venni.

    3.       Hogyan kell alkalmazni a Coldrex MaxGripmentol és erdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathoz készítményt?

    Kérdezze meg kezelõorvosátvagy gyógyszerészét, ha nem biztos abban, hogy szedheti-e ezt a gyógyszert!

    Ezt a gyógyszert mindigpontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelõorvosa vagygyógyszerésze által elmondottaknak megfelelõen alkalmazza. Amennyiben nembiztos az adagolást illetõen, kérdezze meg kezelõorvosát vagy gyógyszerészét.

     

    Az ajánlott adagot nem szabadtúllépni.

    Mindig a legkisebb hatásosadagot alkalmazza a tünetek enyhítésére.

    4 óránál gyakrabban nealkalmazza a gyógyszert.

    A tünetek tartós fennállásaesetén orvoshoz kell fordulni.

     

    A készítmény ajánlottadagja

     

    Felnõttek (idõskorúakat isbeleértve) és 12 éves vagy idõsebb és/vagy 65 kg feletti gyermekek ésserdülõk számára:

    4‑6 óránként 1tasak. 24 órán belül 4 tasaknál többet ne alkalmazzon.

    Két adag alkalmazása közöttminimum 4 órának el kell telnie.

     

    12-16 év közöttiés/vagy 65 kg alatti gyermekek és serdülõk:

    A gyógyszer kizárólag orvosiutasításra adható!

     

    12 év alattigyermekek:

    12év alatti gyermekek számára a készítmény alkalmazása nem javasolt.

    Alkalmazásának idõtartama nehaladja meg a 7 napot.

    Ha a tünetek 3 nap alattnem enyhülnek, hagyja abba a Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízû porbelsõleges oldathoz készítmény alkalmazását,és keresse fel kezelõorvosát. Orvosi felügyelet nélkül 3 napnál tovább nemalkalmazható.

     

    Az alkalmazás módja

    Szájon át történõ alkalmazásra.

    Öntse a tasak tartalmát egypohárba vagy bögrébe, majd a bögrét félig töltse meg nagyon meleg vízzel és jólkeverje össze. Ha szükséges adjon hozzá hideg vizet.

    Ha az elõírtnál többColdrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathozkészítményt alkalmazott

    Ne vegyen be többet az elõírtadagnál! Ha az elõírtnál több Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízû porbelsõleges oldathoz készítményt alkalmazott, forduljon mihamarabb orvoshozmég akkor is, ha nem érzi rosszul magát.

    Ha valaki túl sokparacetamolt vesz be, fennáll a veszélye egy késõbbi, súlyos májkárosodáskialakulásának, ami májátültetéshez vagy halálhoz vezethet.

    Ha elfelejtette alkalmaznia Coldrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathozkészítményt

    Ne vegyen be kétszeres adagota kihagyott adag pótlására.

    4 óránként egy adagnáltöbbet ne vegyen be.

    Habármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezzemeg kezelõorvosát vagy gyógyszerészét.

    4.       Lehetségesmellékhatások

    Mint minden gyógyszer, így eza gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinéljelentkeznek.

    A készítmény alkalmazásaközben a következõ gyakori mellékhatásokat (10‑bõl legfeljebb 1beteget érinthet) tapasztalhatja:

    ·               fejfájás, szédülés, idegesség,álmatlanság.

    ·               vérnyomás‑emelkedés.

    ·               hányinger, hányás.

    Azalábbi ritka mellékhatások (1000‑bõllegfeljebb 1 beteget érinthet) fordulhatnakelõ. Ha ezeket tapasztalja, hagyja abba a készítmény alkalmazását, ésazonnal forduljon kezelõorvosához:

    ·               tág pupillák, hirtelenlátásromlás, amely a kórosan magas szemnyomás következménye lehet. Ez a reakciófõként glaukómás (zöld hályog) betegeknél fordulhat elõ.

    ·              szívverése szokatlanul gyors, szívdobogásérzés.

    ·               allergiás reakciók (pl. kiütés,csalánkiütés, allergiás bõrgyulladás).

    ·              fájdalmas vizeletürítés, vizelet-visszatartás,ez fõként azoknál a férfiaknál jelentkezhet, akiknek prosztata‑megnagyobbodásukvan.

    Azalábbi nagyon ritka mellékhatások (10 000-bõllegfeljebb 1 beteget érinthet) fordulhatnak elõ. Ha ezeket tapasztalja, hagyjaabba a készítmény alkalmazását, és azonnal forduljon kezelõorvosához:

    ·               tisztázatlan eredetû véraláfutásokvagy vérzések, melyek a vérlemezkék számának csökkenése (trombocitopénia) miattjelentkezhetnek.

    ·               májmûködési zavar.

    ·               súlyos bõrreakciók (Stevens–Johnson-szindróma).

    ·               mellkasi szorító érzés, kapkodólégzés, kiütés és ájulásos rosszullét (anafilaxiás reakció - az egészszervezetre kiterjedõ súlyos, azonnali túlérzékenységi reakció).

    ·               olyan allergiás reakció, mintpéldául bõrkiütés vagy viszketés, amely néha légzési problémával jár, vagy azajkak, a nyelv, a torok vagy az arc duzzanata.

    ·               légzési nehézség, amelyacetilszalicilsav-tartalmú, vagy egyéb nem‑szteroid gyulladáscsökkentõgyógyszer szedésekor korábban már jelentkezett, és hasonló reakciót észlel aColdrex MaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathozalkalmazása közben.

    Mellékhatások bejelentése

    HaÖnnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelõorvosát vagy gyógyszerészét.Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra isvonatkozik. Amellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetõségekenkeresztül. A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minéltöbb információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásávalkapcsolatban.

    5.       Hogyan kell a Coldrex MaxGrip mentol és erdeigyümölcs ízû por belsõleges oldathoz készítményt tárolni?

     

    Legfeljebb 30 °C-ontárolandó.

    A gyógyszer gyermekektõlelzárva tartandó!

    Adobozon feltüntetett lejárati idõ (Felhasználható:) után ne alkalmazza ezt agyógyszert. A lejárati idõ az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

    Semmilyen gyógyszert nedobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét,hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedésekelõsegítik a környezet védelmét.

    6.       A csomagolástartalma és egyéb információk

    Mit tartalmaz a ColdrexMaxGrip mentol és erdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathoz?

    ·               A készítmény hatóanyagaia paracetamol, fenilefrin-hidroklorid és aszkorbinsav (C‑vitamin). Egytasak 1000 mg paracetamolt, 10 mg fenilefrin-hidrokloridot és70 mg aszkorbinsavat tartalmaz.

    ·               Egyéb összetevõk: szacharóz, vízmentes nátrium‑citrát,borkõsav, aszpartám, erdei gyümölcs aroma (mely tartalmaz mentolt), Euroblendfekete ribizli színezék [Sunset Yellow (E 110), Karmazsin (E 122) ésGreen S (E 142)].

    Milyen a Coldrex MaxGripmentol és erdei gyümölcs ízû por belsõleges oldathoz külleme és mit tartalmaz acsomagolás?

    Halványrózsaszínû,jellegzetes gyümölcsös mentol illatú por.

    7,6 g porpapír/polietilén/alumínium fólia/etilén-metakrilsav kopolimer (EMAA) laminálttasakba töltve.

    5 db vagy 10 dbtasak dobozban.

    Nem feltétlenül mindegyikkiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

    A forgalomba hozataliengedély jogosultja és a gyártó

     

    A forgalomba hozataliengedély jogosultja:

    Omega PharmaHungary Kft.

    1138 Budapest

    Madarász Viktoru. 47-49.

    Gyártó:

    SmithKline Beecham S.A.

    Carretera de Ajalvir, km 2500,28806 Alcalá de Henares Madrid

    spanyolország

    vagy

    Wrafton Laboratoires Limited

    Exeter road, Wrafton,Braunton, EX33 2DL

    Egyesült Királyság

    OGYI-T-1715/12                     (5×)

    OGYI-T-1715/13                     (10×)

    Abetegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2018. július.

    Partner Patikák

    Alma Patika
    Benu Patika
    Unipatika Gyógyszertár
    Aranykígyó Patika Tatabánya
    Kígyó Patika Szeged
    Sipo Patika
    Zue online Patika
    Statim Patika
    Gyöngy Patika
    Újpalota Patika
    Béka Patika BP, 13. kerület
    eMpatika Győr - Online
    Green Patika Online
    Gyógyhír Patika BP, 8. kerület
    Kulcs Patikák
    M11 Shop Patika BP, 7. kerület
    Patika 24 Online
    PINGVIN Patika Online
    Prevenció Patika Online